Dlaczego warto trenować sztuki walki?

Kiedy dzieci, lub osoby w młodym wieku chcą się zapisać na sztuki walki bardzo często słyszą od rodziców – „ten sport rodzi agresje” , „to niebezpieczne” jednak czy naprawdę MMA, Boks i inne sztuki walki powodują u młodych ludzi zapał do agresji i przemocy wśród innych?

Sztuki walki – dlaczego warto?

Otóż nie, wiele młodych ludzi właśnie tam walczy ze swoimi problemami z agresją, poprzez wyżycie się na worku treningowym, przez tej całej agresji nie wyładowują na rówieśnikach w szkole czy poza szkołą. Ponadto sale treningowe to idealne miejsce aby walczyć ze swoimi słabościami i kompleksami, dlaczego?

Ludzie którzy z nami trenują nie oceniają nas, nie wyzywają, ani nie śmieją się z nas (my też tego nie możemy robić) prawie zawsze w takich klubach panuje bardzo rodzinna atmosfera, w większości to zasługa trenera. Nie każdy jest idealny, dlatego chcemy z tym walczyć i właśnie taki sport jak MMA, Boks, Kickboxing może nam w tym pomóc.

Jednak przechodząc do rzeczy – dlaczego warto trenować sztuki walki?

Sztuki walki uczą samodyscypliny

Sporty walki uczą nas przede wszystkim samodyscypliny, czyli czegoś co jest niezbędnym kluczem w budowaniu sukcesywnego życia. Uczymy się bycia punktualnym, ponieważ bardzo często za spóźnienia na trening są karne pompki, bądź dodatkowe ćwiczenia. Regularność to również umiejętność której uczymy się trenując sztuki walki, treningi zazwyczaj są kilka razy w tygodniu, a naszym zadaniem jest REGULARNIE na nie chodzić.

Ćwicząc MMA, Boks czy inne sztuki walki, pracujemy również nad naszą sylwetką, dlatego że MMA/Boks itp. To nie tylko uderzenia w worek, czy tarczowanie ze sparing partnerem, ale również ćwiczenia – rozgrzewka, pompki, brzuszki, ćwiczenia stricte kondycyjne, ponadto robiąc kombinacje bokserskie często wykorzystujemy duży wysiłek, przez co dzięki jednego treningowy pozbywamy się bardzo dużo kalorii.

Z czasem kiedy regularnie chodzimy i nasza samodyscyplina jest na dość wysokim poziomie, przychodzi pewność siebie, która jest pozytywną cechą, jednak przy tym musimy pamiętać o byciu skromnym, dlaczego?
Pewność siebie zbudowana sztukami walki może łatwo się przerodzić w bardzo wysokie ego, przez co będziemy nasze umiejętności wykorzystywać w złej intencji, a nie o to chodzi.

Sztuki walki – nigdy się nie poddawaj!

Sztuki walki jednak mimo wszystko uczą przede wszystkim tego, aby niezależnie co się stało, nigdy się nie poddawać. Wiele razy nam może coś nie wyjść w życiu, jednak my nigdy nie możemy się poddać. Jest to coś co ma bardzo mały procent ludzi, dlatego jeśli mamy okazję nad tym pracować, to powinniśmy to wykorzystać.

Więcej artykułów o uprawianiu sportu dla zdrowia znajdziesz w serwisie https://www.echa.pl/.

Patrząc realnie, to wiele umiejętności i cech, które nabywamy trenując sztuki walki mają faktycznie odzwierciedlenie w życiu dorosłym, dlatego, zadajmy sobie pytanie – czy naprawdę trenowanie sztuk walki jest złe?