Trenowanie sztuk walki w domu – jaki sprzęt kupić?

Sztuki walki z reguły trenujemy pod okiem trenera. Jednak niektórzy nie mają takiej możliwości i chcą trenować w domu. Czy trening w domu ma w ogóle sens? Czy rezultaty są jak pod okiem trenera? Oczywiście dużo zależy od naszego podejścia do tego tematu.

Jak zatem zabrać się za trenowanie sztuk walki w domu?

Po pierwsze jest ci do trenowania przestrzeń, gdzie trening wymaga miejsca. Wszystko w zależności co chcesz trenować, przeznacz na to garaż będzie odpowiednim miejscem na trening. Pamiętaj, aby przed treningiem wykonać ćwiczenia, trening siłowy lub gimnastyka. Decydując się na trenowanie sztuk walki musisz pamiętać o różnego rodzaju ćwiczeniach, dlatego wykonuj m.in.:

  • pompki,
  • poskacz na skakance,
  • podskoki,
  • brzuszki.

Te wszystkie ćwiczenia należy wykonać, gdy nie posiadamy odpowiedniego sprzętu w domu.

Jaki sprzęt nam będzie potrzebny do treningu w domu?

Oczywiście żeby trening był efektywny, to warto wspomóc się akcesoriami treningowymi. I to np. takimi jak:

  • drążki,
  • hantle,
  • guma do ćwiczeń,
  • kamizelka obciążeniowa o wadze do 20 kg lu 10 kg,
  • piłeczka sprawnościowa.

Mając w domu taki sprzęt treningowy i takie akcesoria treningowe będziemy w stanie przygotować się nawet do runmageddonu.

1. Drążek i hantle

Na drążku możesz się podciągać. Drążek nie tylko do podciągania możemy wykorzystać ale również do treningu siłowego czy też typowo bokserski. Możesz sobie sam utrudniać trening.

2. Guma oporowa

Gumy wykorzystać możesz do rozgrzewki i świetnie nadadzą się na te mięśnie, które chcesz, aby były aktywne. Gumę możesz używać również do różnego typu ćwiczeń.

3. Piłeczka bokserska

Piłeczka rozwija koordynację ręka-oko. Poprawia celność i sprawność czy szybkość. Dla początkujących osób ten rodzaj sprzętu może sprawić trudność ale kolejne podejścia będą przyjemniejsze z tym rodzajem sprzętu.

4. Kamizela obciążająca

W zależności od kilogramów kamizelki, możliwości ćwiczeń jest sporo. Z reguły używamy kamizelkę oporową do ćwiczeń z drążkiem.

Jak więc widać domowe warunki nie są przeszkodą na trenowanie sztuk walki. Wręcz przeciwnie, ponieważ w warunkach domowych możemy sobie pozwolić na pracę nad aspektem siłowo-motorycznym czy nawet nad tym, aby pracować nad samodyscypliną i zacięciem sportowym.