Boks dla początkujących – jak zacząć?

Oglądając w telewizji filmy z Rockym Balboą w roli głównej lub innym gwiazdami kina akcji, na pewno niejedna osoba zaczęła pragnąć samodzielnie stanąć w ringu lub chociaż zacząć treningi bokserskie. Jednak nie wszystkie osoby mają dostęp do profesjonalnych klubów bokserskich w okolicy. Dlatego dziś udzielimy kilka wskazówek w temacie dotyczącym tego, jak zacząć trenować sztuki walki, a dokładniej boks.

Pierwsza styczność z boksem

Nie ma co ukrywać, że boks jest sportem dosyć wymagającym. Ważna jest tutaj zarówno kondycja, jak i motywacja oraz dobre nastawienie psychiczne. O kondycji i motywacji w sporcie więcej znajdziemy na https://www.kondycja.pl/. Zawodnicy boksu muszą wykazywać się nie tylko sprawnymi i silnymi rękami, ale przede wszystkim koordynacją całego ciała. Prawidłowe poruszanie, odpowiednie wyprowadzanie ciosów, uniki i koordynacja ciała przy tych wszystkich ruchach – spokojnie, tego wszystko można się nauczyć.

Jednak nauka boksu dla początkujących nie będzie możliwa w przypadku, gdy nie będziemy mieli odpowiednio dużej motywacji i samodyscypliny, aby rzeczywiście krok po kroku poprawiać swoje umiejętności na każdym kolejnym treningu.

Trening boksu – od czego zacząć?

Jeśli motywacja wciąż jest z Tobą, to jak najbardziej możesz, a nawet powinieneś zainteresować się tematem dotyczącym tego, jak zacząć treningi bokserskie w domu. Tak więc od czego zacząć? Przede wszystkim od podstaw. Dlatego podczas pierwszych treningów bokserskich musimy postawić największy nacisk na takie aspekty jak:

  • prawidłowa praca nóg – poruszanie się jest kluczowe w boksie,
  • trzymanie gardy – niewątpliwie obrona jest najważniejszą częścią każdego ukształtowanego zawodnika boksu,
  • nauka uników – dzięki unikom można przechytrzyć każdego zawodnika,
  • prawidłowe wyprowadzanie ciosów – bicie na opak w worek treningowy grozi kontuzją, dlatego pierw technika, a dopiero potem mocne ciosy na worek bokserski i sparingi.

Podsumowanie

Jak widać boks jak każde inne sztuki walki nie jest wcale łatwy. Walki bokserskie w telewizji lub podczas profesjonalnych gal bokserskich mogą sprawiać wrażenie, że bokserem może zostać każdy. Jednak w rzeczywistości każdy z profesjonalnych bokserów ma mnóstwo godzin spędzonych na sali treningowej i jeszcze więcej wylanych litrów potu. Jednak z boksem może zacząć każdy, byleby z głową, ponieważ w przeciwnym razie o kontuzję i nabranie złych nawyków bokserskich nie trudno.