Dlaczego uprawiać kick boxing?

Spal dużo kalorii.

Zajęcia kickboxingu trwają zazwyczaj od godziny do półtorej godziny. To daje ci dużo czasu na połączenie techniki i sparingu. Dodatkowo, trening będzie ciężki, ale przyjemny. Jak każdy sport, kick boxing zaczyna się od rozgrzewki i rozciągania. Jest to aktywność, która działa na wszystkie mięśnie w organizmie, więc będziesz spalać dużo kalorii. Podczas sesji o wysokiej intensywności można spalić do 900 kalorii.

Kick boxing tonizuje wszystkie części ciała.

Ponieważ jest to tak kompletny sport, zaangażowane są wszystkie zakamarki ciała, co pozwala tonizować nogi, ramiona i brzuch.

Pozbądź się stresu.

Jeśli miałeś zły dzień w pracy, wszystko czego potrzebujesz to bandaże, rękawiczki i chęć zapomnienia o wszystkim poprzez bicie i kopanie. Wiele badań pokazuje, że osoby uprawiające ten rodzaj sportu lepiej radzą sobie z codziennymi problemami. Paradoksalnie, im więcej przemocy używasz, tym bardziej czujesz się spokojny.

Uwolnij adrenalinę!

Wszyscy wiemy, że uwalnianie adrenaliny ma działanie terapeutyczne. W ciągu dnia gromadzimy stres i zmartwienia, ale kickboxing pomoże nam pozbyć się tych wszystkich negatywnych emocji i zamieni je w pewność siebie. Jest to jedna z najlepszych terapii antystresowych o wielkiej mocy uwalniania adrenaliny i zwiększania samokontroli.

Popraw swoją samoocenę, pewność siebie i refleks.

Jedną z cech tego sportu jest to, że im więcej go uprawiasz, tym bardziej poprawia się Twój refleks. Twoja szybkość reakcji poprawi się z czasem, co jest nie tylko jedną z najważniejszych rzeczy w sportach kontaktowych, ale także pozytywnie wpływa na równowagę i zdolności psychomotoryczne.

Popraw koncentrację.

Podczas walk kick boxingu istnieje wiele czynników, na które musimy zwracać uwagę. Oprócz atakowania, musimy również unikać ciosów przeciwnika, przewidywać jego ruchy i nauczyć się bronić. Dlatego uwaga, jaką poświęcamy naszemu przeciwnikowi, musi być taka sama, jak uwaga, jaką poświęcamy sobie. Istnieje wiele zawodów, w których możesz uczestniczyć, od lokalnych walk w Twoim mieście, po Mistrzostwa Polski w kick boxingu. 

Będziesz miał lepszy nastrój.

Psychologiczna część tego wszystkiego polega na tym, że kiedy uprawiamy sport, uwalniamy hormony, które stymulują nasz organizm i sprawiają, że czujemy się w lepszym nastroju. Chęć doskonalenia się, zapał do przekraczania samego siebie, zwiększy Twoją pewność siebie i wiarę w siebie. Kto nie lubi czuć się w dobrym nastroju i jednocześnie czuć się zdrowo?