Jaki trening bokserski w domu?

Młodzi ludzie coraz częściej mają ochotę zacząć swoją karierę bokserską. Niestety, ale nie wszyscy mają możliwość aby uczęszczać na profesjonalne treningi boksu. Z tego powodu duża część osób chce rozpocząć trening bokserski w domu. Jest to poniekąd dobry pomysł, szczególnie jeśli mamy już opanowaną podstawową technikę, dzięki czemu nie będziemy powielać złych nawyków.

Trening bokserski – klub vs dom
Bez żadnych wątpliwości trening bokserski w klubie jest o wiele lepszą opcją, ponieważ tam możemy trenować pod okiem profesjonalnego trenera. Dzięki temu nasz rozwój będzie o wiele wyraźniejszy, szczególnie na początku. Trener pozwoli wypracować prawidłowe nawyki ruchowe oraz wyjaśni najbardziej technikę najpopularniejszych ćwiczeń bokserskich.
Natomiast trening bokserski w domu najczęściej jesteśmy zmuszeni wykonywać sami. Z tego powodu nie zawsze mamy pełną kontrolę nad tym, czy aby na pewno dobrze zachowujemy się podczas wykonywania ciosów. Jest to szczególnie istotne, jeśli dopiero zbieramy pierwsze szlify i nie jesteśmy pewni poprawności naszej techniki. Warto więc w takich ograniczonych warunkach postawić na domowy trening bokserski, który ukierunkowany będzie bardziej na wytrzymałość, kondycję czy też siłę i dynamikę. Trening bokserski w domu z wykorzystaniem worka warto wykonywać dopiero wtedy, gdy technika ciosów będzie opanowana na odpowiednim poziomie.

Domowy trening boksu
Jeśli nasz technika wprowadzania ciosów i poruszania się na nogach nie jest jeszcze najwyższych lotów, to zdecydowanie lepiej będzie, gdy w domu skupimy się na ćwiczeniach takich jak bieg, skakanka oraz wszystkie pozostałe z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Natomiast jeśli mamy worek, a przede wszystkim znamy podstawy boksu, to możemy zacząć wykonywać nieco bardziej zaawansowane treningi bokserskie w domu. Ciekawe przykładowe treningi boksu w domu można znaleźć na YouTube czy też popularnych forach bokserskich. Warto zainspirować się podanymi tan wskazówkami, a następnie ułożyć plan treningowy, który pozwoli nam poprawić nasze najsłabsze strony w boksie.

Popularność MMA w Polsce

Boks jest dyscypliną, która niewątpliwie interesuje wielu młodych ludzi. Trening bokserski w domu może być skuteczny, jeśli nauczymy się podstaw, jeśli chodzi o techniczne wyprowadzanie ciosów oraz poruszanie się. W takim przypadku każdy kolejny domowy trening boksu może być krokiem w przód!