Popularność MMA w Polsce

Organizacje sportowe w Polsce związane z mieszanymi sztukami walki z każdym rokiem inkasują coraz większe profity. Związane jest to oczywiście ze wzrostem popularności tej dyscypliny sportowej w naszym kraju. Obecnie zawodnicy z najpopularniejszych federacji MMA pobierają naprawdę grube pieniądze za każdą walkę. Jak prezentuje się MMA w Polsce?

Sporo ekspertów oraz osób ze świata sportu uważa, że prawdziwy boom na mieszane sztuki walki w Polsce wybuchł po pamiętnym pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem na KSW. To właśnie wtedy duża część osób z innych sztuk walk zaczęła pierwsze próby na treningach MMA. Tak duży wzrost popularności sprawił, że z każdym rokiem przybywa w naszym kraju utalentowanych sportowców właśnie z MMA. Co za tym idzie, powstają również kolejne gale MMA, które osiągają naprawdę wysokie wskaźniki oglądalności.

Do tej pory główną rolę na polskiej scenie MMA odgrywało KSW. To właśnie ta federacja dostarczała kibicom sportowych emocji na najwyższym poziomie. Jednak wraz z biegiem czasu, na popularności zaczęły zyskiwać walki celebrytów oraz osób nie do końca związanych ze sportem. Na KSW co jakiś czas pojawiały się tzw. Freak Fighty, które nie ma co ukrywać przyciągały w licznych ilościach nowych kibiców. To oczywiście przekładało się na liczbę sprzedanych PPV. Jednak to wszystko spowodowało, że w końcu powstało FAME MMA.

Gala FAME MMA w odróżnieniu od KSW skupia się w całości na wspomnianych Freak Fightach. Publiczność pokochała tego typu gale, a ich popularność wydaje się znacznie większa, aniżeli walki bardziej sportowe. Jak widać mieszane sztuki walki w Polsce rozwinęły się w nieco niespodziewanym kierunku. Szczególnie na początku z pewnością mało kto myślał, że walki amatorów mogą przyciągnąć tak duża widownię. Liczebna publika sprawiła oczywiście przypływ ogromnych pieniędzy w tej kategorii sportowej, przez co wydaje się, że MMA w Polsce z biegiem czasu będzie rozwijać się jeszcze bardziej.